Najgrubszy Chińczyk w szpitalu

Posted on 3 czerwca 2010 - autor:

0


Najgrubszy Chińczyk, ważący 265 kg Liang Yong, został 27 maja został przewieziony do szpitala  w mieście Chongqing w południowo-zachodnich Chinach. Przyczyną hospitalizacji była newydolność nerek i wątroby spowodowane otyłością.

Z braku specjalnego sprzętu transportowego w szpitalu pacjent został wwieziony na wózku towarowym. Niestety standardowy sprzęt do wykonywana tomografii oraz rezonansu magnetyczngo nie poradził sobie z ogromem zdania. Personal szpitala nie zdołał również znaleźć żył ukrytych w zwałach tłuszczu. Po dwóch dniach starań wciąż nie udało się postawić żadnej diagnozy. Pacjent pozostanie w szpitalu pod obserwacją do chwili, aż lekarze znajdą sposób na przeprowadzenie badań albo Liang Yong schudnie na tyle, że będzie można wykorzystać standardowy sprzęt szpitala.

Liang Yong mierzy zaledwie 158cm, już jako dziecko i nastolatek miał niezwykły apetyt, przez co już w wieku 14 lat ważył 180 kg. W 2000 roku poznał przez internet dziewczynę i dzięki silnej motywacji i dwóm obozom odchudzającym schudł do 105 kg. Wzieli ślub, urodził się synek, obecnie 5 –letni.

Ale dawna waga szybko wróciła, bowiem  Liang nie jest w stanie poskromić swojego wilczego apetytu. Każdego dnia spożywa osiem posiłków, do każdego je po 500g ryżu, ale i tak po jedzeniu czuje głód. W 2007 r. otrzymał tytuł „Najcięższego mężczyny Chin” i wraz ze swoim agentem rozpoczął podróże po kraju, podczas których był pokazywany publiczności za opłatą. Po dwóch latach zerwał z agentem i wrócił w rodzinne strony, przestał wychodzić z domu i pokazywać się ludziom.

Źródło zdjęć – China Daily.

Reklamy
Posted in: CIEKAWOSTKI