Krewka 63- latka spodniami pobiła policjanta

Posted on 9 sierpnia 2010 - autor:

0


Ruch drogowy w Chinach potrafi wyzwolić w każdym najniższe instynkty. W Nankinie, 4 sierpnia w godzinach poobiednich, kierująca rowerową trzykółką dziarska pani o nazwisku Zhang wjechała na standardowego, dwukołowego rowerzystę. Ponieważ pomiędzy uczestnikami stłuczki wywiązała się gwałtowna dyskusja, przechadzający się w pobliżu patrol policji zapragnął dorzucić swoje trzy grosze. Po szybkim przesłuchaniu stron i stwierdzeniu, że pojazd nie posiada dowodu rejestracyjnego, przewozi towary bez zezwolenia, a właścicielka ewidentnie złamała przepisy, zadecydował o aresztowaniu trzykółki w celu dalszych wyjaśnień.

Sytuacja jednak przerosła stróżów prawa, bowiem zdesperowana piratka drogowa, nie bacząc na liczną publiczność i środek dnia, ściągnęła dolną część garderoby, czyli czarne spodnie i kręcąc nimi jak maczugą rzuciła się na policjanta. Ten, oszołomiony niespodziewanym widokiem (pani, może z racji upałów, nie posiadała na sobie bielizny), nie odpowiedział na atak i zasłaniając się rękami rozpoczął strategiczny odwrót. Na próżno! Pani Zhang ponowiła atak i tym razem trafiła w potylicę, na tyle celnie, że stróż prawa nieprzytomny osunął się na ziemię.

Korzystając z zamieszania i sytuacji, że drugi policjant rzucił się na ratunek poturbowanemu koledze,  pani Zhang usiłowała dosiąść swój pojazd i niepostrzeżenie opuścić miejsce zbrodni. Wezwano posiłki. Widok kolejnych policjantów osłabił jej zapał, ale mimo perswazji odmówiła założenia spodni, komentując: „Mam 63 lata, czego mam się bać?”. Dopiero ściągnięta na ratunek policjantka przekonała panią Zhang do odziania się i zakończenia tej krępującej dla policjantów sytuacji. Właścicielka i pojazd znalazły schronienie w pobliskim komisariacie, gdzie spędzą ok. 15 dni za napaść na funkcjonariusza na służbie.

Pracujący w pobliżu ochroniarz z flegmą stwierdził, że nie jest to pierwsze zdjęcie spodni w wykonaniu pani Zhang i że jest to postać doskonale znana w okolicy. Pozostaje jedynie czekać na jej wyjście z aresztu i kolejny happening.

Źródło zdjęć http://www.ifeng.com

Reklamy
Posted in: CIEKAWOSTKI