Rozbicie „eko-sekty” w Xiamen

Posted on 27 sierpnia 2010 - autor:

0


Chińska policja aresztowała w mieście Xiamen guru sekty, który pod pozorem powrotu do natury i medytacji, wyłudzał pieniądze i uprawiał seks grupowy.

Działająca pod oficjalną nazwą „Zdrowa społeczność zielonej ziemi” (绿土地健康社区) założona pod Xiamenem sekta teoretycznie zajmowała się organizowaniem kursów medytacji, weekendowych potańcówek, organicznej uprawy roli i ekoturystyki.

Jeden z uczestników kursów złożył doniesienie na policji, że guru Chen Keyong 陈克勇, mieszka razem z siedmioma kobietami i uprawia z nimi seks grupowy. 54-letni Tajwańczyk Chen Keyong, sam nazywający się wyznawcą Osho, podczas zajęć wprawiał się w trans, śpiewał, tańczył, śmiał, płakał, bił się i zachęcał do naśladowania. Za oryginalne zajęcia pobierał dość wygórowane opłaty. Dwudniowy kurs – Przebudzenie do Życia kosztował 2500 RMB, kurs trzytygodniowy – Mistyczna Róża 18000 RMB. Kobiety po uczestnictwie w kursach rzucały dotychczasowe życie, prace i rodziny i zostawały przy boku mistrza. Za jego namową szukały nowych adeptek, często nieletnich i wszycy razem oddawali się przyjemnościom cielesnym. Według chińskiego prawa (Kodeks Karny, paragraf 301, punkt 1) seks grupowy zalicza się do rozwiązłych i obscenicznych zachowań (淫乱活动) i podlega karze do pięciu lat więzienia.

Chen Keyong, pochodzący z tajwańskiego miasta Tajnan, razem z holenderską żoną uczestniczył w kursach indyjskiego mistyka i guru Osho – Acharya Rajneesh, znanego także jako Bhagwan Shree Rajneesh, który między innymi propagował nieskrępowaną seksualność i powrót do natury.

Reklamy