Chińscy hakerzy patrioci.

Posted on 24 września 2010 - autor:

2


Prosimy o nie podejmowanie bezsensownych ataków. Prawdziwy atak powinien doprowadzić do całkowitej dysfunkcji atakowanego systemu informatycznego albo do uzyskania wrażliwych informacji. Wszelkie ataki powinny być przeprowadzone bez wszelkiego rozgłosu i nie powinny być pompatycznie ogłaszane.”

Chiny na mapie już od dawna są okrążone pierścieniem w kształcie litery C. Źródłem każdej z wojen światowych był zawsze region w który przeniósł się punkt ciężkości światowej gospodarki. A obecnie, nieszczęśliwie tak się składa, że centrum światowej gospodarki przesuwa się do Chin. Czy trudno będzie Chinom uniknąć wojny? Chcę zapytać rzeszę młodych Chińczyków w których jest gorąca krew, jeśli za 20 lat Chiny czeka wojna, co będziecie mogli zrobić? Are You ready ???”

To fragmenty z komunikatu zamieszczonego 13 września na oficjalnej stronie największej chińskiej organizacji hakerskiej Honker Union 红客联盟 w związku z falą komentarzy w chińskim internecie w których hakerzy chińscy grożą nasileniem cyberataków na Japonię w odwecie za zatrzymanie przez japońskie władze kapitana chińskiego kutra rybackiego w pobliżu wysp Diaoyu (Senkaku).

Wyspy są przedmiotem sporu terytorialnego między Japonią a Chinami, który w ostatnich dniach uległ eskalacji z powodu zatrzymania chińskiego kutra, który przebywał w strefie kontrolowanej przez Japopnię i wszedł w kolizję z kutrem patrolowym japońskiej straży przybrzeżnej. Honker Union jest obecnie piąta co do wielkości na świecie organizacją hakerów, której członkami są zarówno zwykli hakerzy (黑客)jak i hakerzy patrioci (红客) . Ci ostatni specjalizują się w przeprowadzaniu ataków na strony administracji państwowej krajów uważanych przez Chińczyków za wrogie (Stany Zjednoczone, Indie, Japonia). Celem ich ataków jest głównie kradzież wrażliwych informacji jak technologie (jak np. tegoroczny atak na serwery Ministerstwa Obrony Indii), informacje o planach posunięć politycznych i listy kontaktów (tegoroczny i ubiegłoroczny atak na serwery tybetańskiego rządu na uchodźstwie). Nie stronią również od ataków na systemy informatyczne korporacji i instytucji naukowych w celu kradzieży nowych technologii czy wyników badań.

Jest tajemnicą poliszynela, że rząd Chin nie tylko nie prowadzi działań przeciwko grupom hakerów, ale korzysta z ich usług i ułatwia działalność. Specjaliści od bezpieczeństwa odkryli np. że jednym ze źródeł ataków okazały się chińskie uczelnie Shanghai Jiaotog University oraz Lanxiang Vocational School (w Shandong) z których ta ostatnia ma silne powiązania z rządem. W ostatnich miesiącach służby specjalne Wielkiej Brytanii i Niemiec prowadzą akcję informacyjną mającą na celu uczulenie przedsiębiorców i instytucji na wprowadzenie i udoskonalenie systemów bezpieczeństwa. Bieżący monitoring ataków cybernetycznych z regionu Chin prowadzi np. Information Warfare Monitor ( http://www.infowar-monitor.net/ ).

Poniżej tłumaczenie pełnego tekstu komunikatu Honker Union ze strony http://www.honker.net/News/Notice/2010-09-13/4908.html :

„W ostatnich dniach doszło do napięć pomiędzy Chinami i Japonią. Część hakerów i honkerów gotowych do akcji, pompatycznie i otwarcie ogłosiła rozpoczęcie ataków cybernetycznych na Japonię. Prawdziwa wojna cybernetyczna jest polem walki bez fajerwerków. Pompatyczne ogłaszanie [zamiaru] przeprowadzenia ataków na jakiś obiekt jedynie daje pretekst innym krajom do zwiększenia cyber armii lub jej stworzenia Dlaczego Stany Zjednoczone podsycają opinię o zagrożeniu ze strony chińskich hakerów ? Powód – usprawiedliwienie stworzenia samemu silnej cyber armii. Kiedy widzieliście żeby amerykańskie organizacje hakerskie pompatycznie ogłaszały, że chcą zaatakować jakiś kraj? W rzeczywistości swój cel w postaci kradzieży wrażliwych informacji osiągają poprzez infiltrację systemu informatycznego innego kraju. Zatem organizacje lub osoby indywidualne ogłaszające pompatycznie i otwarcie przeprowadzenie ataku cybernetycznego na Japonię jednie robią z siebie sensację i to wszystko. Jakie korzyści dla kraju i społeczeństwa może przynieść włamanie na jakąś stronę? To tylko sposób na danie upustu swoim emocjom. Prosimy o nie podejmowanie bezsensownych ataków. Prawdziwy atak powinien doprowadzić do całkowitej dysfunkcji atakowanego systemu informatycznego albo do uzyskania wrażliwych informacji. Wszelkie ataki powinny być przeprowadzone bez wszelkiego rozgłosu i nie powinny być pompatycznie ogłaszane. Prosimy by wszyscy pilnie uczyli się nowych technologii. Będąc Chińczykiem spoczywa na Tobie odpowiedzialność od której nie możesz uciec. W związku z problemem bezprawnego zatrzymania przez Japonię chińskiego rybaka, Chiny nie dadzą się łatwo zastraszyć, jednak kraj, który pierwszy rozpocznie wojnę stanie się wrogiem międzynarodowego sojuszu antywojennego, co może niektórym państwom dać pretekst do użycia wojska w obronie światowego pokoju i w efekcie przysporzy ludziom cierpień. Proszę spójrzcie na obecną sytuację przed jaką stoją Chiny. Na mapie już od dawna są okrążone pierścieniem w kształcie litery C. Źródłem każdej z wojen światowych był zawsze region w który przeniósł się punkt ciężkości światowej gospodarki. A obecnie, tak nieszczęśliwie się składa, że centrum światowej gospodarki przesuwa się do Chin. Czy trudno będzie Chinom uniknąć wojny? Chcę zapytać rzeszę młodych Chińczyków w których płynie gorąca krew. Jeśli za 20 lat Chiny czeka wojna, co będziecie mogli zrobić? Are You ready ???”

Reklamy