Shanghai Natural Wild Insect Kingdom

Posted on 11 kwietnia 2011 - autor:

0


insect_kingdom_agama_brodata_poggona_vitticepsJednym z miejsc w Szanghaju do którego warto wybrać się z dziećmi w deszczowe dni jest Shanghai Natural Wild Insect Kingdom. Mimo swojej nazwy zwiedzający oprócz owadów mogą w tym małym prywatnym zoo zobaczyć również gady i płazy. Okazy fauny są ulokowane na dwóch poziomach. Na parterze w holu wejściowym ustawione jest gigantyczne akwarium, w którym pływa foka. Z holu przechodzimy drewnianym mostem wzdłuż hali z „dżunglą” z żółwiami i płazami oraz ekspozycją kilkudziesięciu węży głównie z Azji i Ameryki. Kolejna sala poświęcona jest stawonogom – owadom (patyczaki, chrząszcze, żuki,karaluchy itp) i pajęczakom (pająki i skorpiony).

insect_kingdom_giant_cocroach_olbrzym_karaluch

Olbrzym karaluch

Głowna część obiektu mieści się pod ziemią. W kilkudziesięciu terrariach wbudowanych w ściany długiego korytarza stylizowanego na jaskinię ludzi pierwotnych można zobaczyć jaszczurki i inne gady w większości z Australii i Afryki. W terrariach w sali głównej mieszkają warany, krokodyle i żółwie. W salach poświęconych owadom na ścianach i w specjalnych gablotach – szufladach zaprezentowanych jest kilkaset gatunków motyli, chrząszczy i żuków. Dla dzieci, jako przerywnik w zwiedzaniu, organizowane są pokazy tresowanych szynszyli i wyświetlane bajki. Muzuem jest dobrze zorganizowane i większość zwierząt przetrzymywanych jest w przyzwoitych warunkach, choć niektóre węże i żółwie mogłyby być umieszczone w terrariach bardziej odpowiednich dla ich rozmiarów. Specjalną atrakcją dla najmniejszych pociech jest możliwość karmienia, pod okiem pracownika muzeum, kóz, królików, świnek morskich i szynszyli. Większość opisów wyłącznie w języku chińskim, pomocne mogą być podawane na większości etykiet nazwy łacińskie,

Strona muzeum: http://www.shinsect.com/

insect_kingdom_dynastes_neptunus

Dynastes Neptunus

insect_kingdom_sala_motyli

Sala motyli. W gigantycznych „książkach” są zaprezentowane informacje o budowie, życiu i rodzajach motyli. Strony przewraca się przyciskami na pulpicie.

insect_kingdom_motyle_gablota

insect_kingdom_tunel_z_gadami

Tunel z terrariami dla gadów stylizowany na jaskinię.

insect_kingdom_tunel_z_gadami_02

insect_kingdom_jaszczurka_01

insect_kingdom_lacerta_lepida_jaszczurka_perlowa

Lacerta lepida (jaszczurka perłowa)

Insect_kingdom_Geochelone_sulcata_zolw_pustynny

Żółw pustynny (Geochelone sulcata)

insect_kingdom_alligator_sinensis_aligator_chinski

Aligator chiński (alligator sinensi). Gatunek zagrożony wyginięciem.

insect_kingdom_alligator_sinensis_aligator_chinski_02

insect_kingodm_amazonia

Mała kawiarnia w której można odpocząć i obejrzeć filmy o dżungli amazońskiej.

insect_kingdom_dzungla

Hala „dżungla” z żółwiami i płazami

insect_kingdom_kozy

Posted in: MIEJSCA