Chen Man – gwiazda chińskiej fotografii

Posted on 13 grudnia 2011 - autor:

0


Chen Man 陈漫 to najsłynniejsza chińska artystka zajmująca się fotografią. Osiągnęła sukces zarówno jako autorka zdjęć komercyjnych do reklam, czasopism czy gazet, jak również jako artystka wystawiana w galeriach i zdobywająca ważne nagrody w konkursach fotograficznych.

Urodzona w 1980 roku w Pekinie, jako 23-letnia studentka pekińskiej Akademii Sztuk Pięknych weszła z rozmachem do świata mody i fotografii tworząc niesamowite zdjęcia na okładki czasopisma Vision. Jej zdjęcia w poświęconym stylowi życia i modzie pismu to niesamowita feeria kolorów, bajecznych makijaży i mieszanka fradycyjnej fotografii ze znaczącą ingerencją Photoshopa.

Stworzyła własny rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl. W swoich pracach korzysta z chińskiej tradycji artystycznej jako fundamentu i zachodnich technik jako praktycznego narzędzia. Jej najnowszy projekt nosi nazwę „Elan”, w którym wykrzystuje „sześć gun” (termin buddyjski), czyli widzenie, dźwięki, zapachy, smaki, dotyk i świadomość umysłu, które przedstawia w swoich najwązniejszych pracach, jak „Vision”, „Long Live the Motherland”, Red Beauty”, „Four Season” i „Five Elements”.

Oprócz Vision jej zdjęcia ukazują się w Vogue, Baazar, Esquire, Nylon, wystawia swoje prace w galeriach Hongkongu, Pekinu i Szanghaju. W The Museum of Contemporary Art Shanghai (MOCA Shanghai) właśnie trwa największa jak do tej pory wystawa prac artystki.

Strona internetowa Chen Man:

www.chenmanr.com

Reklamy